PROGRAM

PROGRAM OVERSIGT

TORSDAG

STOR SCENE

Kl 18:00
Jada
Kl 20:30
Jung
Kl 23:00
D-A-D

BAKKE SCENE

DOWN UNDER

Kl 17:15
Olivver
Kl 19:00
Calby
Kl 20:30
Mekdes

BEACH SCENE

PUB SCENE

Kl 18:00
Jesper Heinz
Kl 23:00
Juncker

FREDAG

STOR SCENE

Kl 15:30
Clara
Kl 21:00
Suspekt
Kl 23:45
Queen Machine

BAKKE SCENE

Kl 17:00
Poul Krebs
Kl 19:45
Tessa

DOWN UNDER

Kl 17:00
Dopha
Kl 21:15
Fraads
Kl 23:15
PATINA

BEACH SCENE

Kl 16:00
8Ball
Kl 16:30
Viro
Kl 22:00
Dan Rachlin
Kl 00:00
Kongsted

PUB SCENE

Kl 21:00
SOUVENIRS
Kl 23:45
Bo Evers

LØRDAG

STOR SCENE

Kl 12:00
SMUK
Kl 14:45
Drew Sycamore
Kl 17:45
Jacob Dinesen
Kl 20:45
Kato

BAKKE SCENE

Kl 13:30
Artigeardit
Kl 19:15
Saveus
Kl 22:15
Kesi

DOWN UNDER

Kl 12:30
Pauline
Kl 14:30
Aksglæde
Kl 16:30
Statisk
Kl 18:45
FABRÄK
Kl 20:45
Blæst
Kl 22:45
Joyce

BEACH SCENE

Kl 13:15
Blak
Kl 13:45
Niklas
Kl 17:30
Jimilian
Kl 18:15
Pattesutter
Kl 19:30
Micky Skeel
Kl 21:30
LYDMOR

PUB SCENE

Kl 12:00
The Clowns
Kl 14:45
Rikke Thomsen
Kl 20:45
Back to Back
Kl 23:45
Tom Donovan
Her kan du se de offentliggjorte kunstnere til Kløften Festival 2022. Vi glæder os vanvittigt meget til, at se jer alle sammen igen, og starte en kæmpe fest i hjertet af Haderslev! Vi skal fejre 40 års jubilæum, og derfor forkæler vi jer ekstra godt.
Dyk ned i de forskellige kunstnere her! Vi tilføjer løbende nye kunstnere, og opdaterer siden med spilledage.

TORSDAG

Olivver

Torsdag
17:15
18:00
Down Under

Jada

Torsdag
18:00
19:15
Stor Scene

Jesper Heinz

Torsdag
18:00
19:15
Pub Scene

Emil Wigan

Torsdag
18:00
19:00
Beach Scene

Calby

Torsdag
19:00
19:45
Down Under

Birthe Kjær & Feel good band

Torsdag
19:15
20:30
Bakke Scene

Randers Cowboys & Johny Cola

Torsdag
19:45
20:30
Beach Scene

Jung

Torsdag
20:30
21:45
Stor Scene

Mekdes

Torsdag
20:30
21:15
Down Under

Signe Svendsen

Torsdag
20:30
21:45
Pub Scene

Rikke Darling

Torsdag
21:15
22:15
Beach Scene

Sømændene

Torsdag
21:45
23:00
Bakke Scene

Benjamin Hav & Familien

Torsdag
22:15
23:15
Down Under

D-A-D

Torsdag
23:00
00:15
Stor Scene

Juncker

Torsdag
23:00
23:59
Pub Scene

HEDEGAARD

Torsdag
23:15
00:15
Beach Scene

FREDAG

Brothers Moving

Fredag
15:15
16:15
Down Under

Clara

Fredag
15:30
16:45
Stor Scene

Maja og De Sarte Sjæle

Fredag
15:30
16:45
Pub Scene

8Ball

Fredag
16:00
16:30
Beach Scene

Viro

Fredag
16:30
17:00
Beach Scene

Poul Krebs

Fredag
17:00
18:15
Bakke Scene

Dopha

Fredag
17:00
18:00
Down Under

Hampenberg feat. Yepha

Fredag
18:00
19:00
Beach Scene

Jonah Blacksmith

Fredag
18:15
19:30
Stor Scene

Steffen Schulz

Fredag
18:15
19:30
Pub Scene

Andreas Odbjerg

Fredag
19:00
20:15
Down Under

Tessa

Fredag
19:45
21:00
Bakke Scene

Henrik Milling

Fredag
20:15
21:15
Beach Scene

Suspekt

Fredag
21:00
22:15
Stor Scene

SOUVENIRS

Fredag
21:00
22:15
Pub Scene

Fraads

Fredag
21:15
22:00
Down Under

Dan Rachlin

Fredag
22:00
23:15
Beach Scene

Ude Af Kontrol

Fredag
22:30
23:45
Bakke Scene

PATINA

Fredag
23:15
23:59
Down Under

Queen Machine

Fredag
23:45
01:00
Stor Scene

Bo Evers

Fredag
23:45
01:00
Pub Scene

Kongsted

Fredag
00:00
01:00
Beach Scene

LØRDAG

The Clowns

Lørdag
12:00
13:00
Pub Scene

SMUK

Lørdag
12:00
13:15
Stor Scene

Pauline

Lørdag
12:30
13:15
Down Under

Blak

Lørdag
13:15
13:45
Beach Scene

Artigeardit

Lørdag
13:30
14:30
Bakke Scene

Niklas

Lørdag
13:45
14:30
Beach Scene

Aksglæde

Lørdag
14:30
15:15
Down Under

Drew Sycamore

Lørdag
14:45
16:00
Stor Scene

Rikke Thomsen

Lørdag
14:45
16:00
Pub Scene

Barcode Brothers

Lørdag
15:15
16:30
Beach Scene

Dodo & The Dodos

Lørdag
16:15
17:30
Bakke Scene

Statisk

Lørdag
16:30
17:30
Down Under

Jimilian

Lørdag
17:30
18:15
Beach Scene

Jacob Dinesen

Lørdag
17:45
19:00
Stor Scene

Magnus Østergaard

Lørdag
17:45
18:30
Pub Scene

Pattesutter

Lørdag
18:15
18:45
Beach Scene

FABRÄK

Lørdag
18:45
19:30
Down Under

Saveus

Lørdag
19:15
20:30
Bakke Scene

Micky Skeel

Lørdag
19:30
20:45
Beach Scene

Kato

Lørdag
20:45
22:00
Stor Scene

Back to Back

Lørdag
20:45
22:00
Pub Scene

Blæst

Lørdag
20:45
21:30
Down Under

LYDMOR

Lørdag
21:30
22:45
Beach Scene

Kesi

Lørdag
22:15
23:30
Bakke Scene

Joyce

Lørdag
22:45
23:45
Down Under

Svenstrup & Vendelboe

Lørdag
23:45
01:00
Beach Scene

Dizzy Mizz Lizzy

Lørdag
23:45
01:00
Stor Scene

Tom Donovan

Lørdag
23:45
01:00
Pub Scene