2024

Program

I Kløften App’en får du det fulde program med info om kunstnere. Her kan du sammensætte dit eget program og du får besked med det samme, hvis der sker ændringer.
App’en downloader du dér, hvor du normalt henter apps.

Torsdag d. 27. juni

Store Scene

18.00 – 19.15
Blæst

20.30 – 21.45
Rasmus Seebach

23.00 – 00.15
Jonah Blacksmith

Bakke Scene

19.15 – 20.30
Shu-Bi-Dua 2.0

21.45 – 22.45
Faustix

Down Under

17.15 – 18.30
Rikke Thomsen

19.45 – 20.45
Ida Laurberg

22.15 – 23.15
Niarn

Beach Scene

18.45 – 19.30
Mumle

21.00 – 22.00
Rikke Darling

23.30- 00.30
TOOMANYLEFTHANDS

Pub Scene

18.00 – 19.15
Hundebøl

20.30 – 21.45
Den Syvende Søn

23.00 – 00.15
Nice Little Penguins

Fredag d. 28. juni

Store Scene

15.30 – 16.45
Mads Langer

18.15 – 19.30
Medina

21.00 – 22.15
Lukas Graham

23.45- 01.00
Infernal

Bakke Scene

17.00- 18.15
Luftens Helte

19.45- 21.00
Ankerstjerne

22.30- 23.30
Gobs

Down Under

15.15 – 16.15
IceKiid

17.45 – 18.45
Batsheba

20.15 – 21.15
Ussel

22.45 – 23.45
Hotel Hunger

Beach Scene

16.30 – 17.30
Dr. Bombay + Drömhus

19.00 – 20.00
Champagne Bruce

21.30- 22.30
Nonsens

24.00- 01.00
Hampenberg

Pub Scene

15.30 – 16.45
Boys from Heaven

18.15 – 19.30
Martin Kanstrup

21.00 – 22.15
Marie Frank

23.45 – 01.00
Midt om Natten

Lørdag d. 29. juni

Store Scene

12.00 – 13.15
SMUK & Anne Linnet

14.45 – 16.00
Kandis

17.45 – 19.00
Gilli

20.45 – 22.00
Dodo and the Dodos

23.45 – 01.00
Suspekt

Bakke Scene

13.15 – 14.30
TopGunn

16.15 – 17.30
Lars Lilholt

19.15 – 20.30
Psyched Up Janis

22.15 – 23.30
Zar Paulo

Down Under

12.30 – 13.30
Tredjeperson

14.45 – 16.00
Johnson

17.30- 18.30
Chefen og Hitfesten

20.00 – 21.00
Keinstein

22.30 – 23.30
Guldimund

Beach Scene

13.45 – 14.30
Daze

16.15 – 17.15
DJ Encore

18.45 – 19.45
Jaxstyle

21.15 – 22.15
Balken & Emil Wigan

23.45 – 00.45
Dan Rachlin

Pub Scene

12.00 – 13.15
Stand Up

14.45 – 16.00
Stine Klingsten

17.45 – 19.00
Tue West

21.00 – 21.45
Eee Gee Acoustic

23.45 – 01.00
Tom Donovan

Kontakt

Hvem skal du tale med?
Bestyrelsen

Anette Kastbjerg, Formand
Mail: Anette@kloften.dk
Tlf: 6163 5515

Lars Rosenlund, Næstformand
Mail: lr@kloften.dk
Tlf: 3031 1096

Bjarne Davidsen
Mail: bjarne@kloften.dk
Tlf: 2550 2010

Anette Erichsen
Mail: AE@kloften.dk
Tlf. 4034 5159

Jeanette Ravn
Mail: jeanette@kloften.dk
Tlf: 2010 1864

Lasse Bromman
Mail: Lasse@kloften.dk
Tlf: 2476 4830

Morten Rasmussen
Mail: Morten@Kloften.dk
Tlf: 3119 6018

Christoffer Fuglbjerg
Mail: CF@kloften.dk
Tlf: 6043 6501

Nete Kaasen
Mail: NK@kloften.dk
Tlf: 2159 9987

Musik

Mails sendes til musik@kloften.dk

Lasse Bromman, Driftleder
Mail: Lasse@kloften.dk
Tlf: 2476 4830

Rasmus Madsen, Gruppeansvarlig
Mail: Rasmus@Kloften.dk
Tlf: 2637 8363

Scener

Bjørn Jensen
Driftleder, Store Scene
Mail: bjoern@kloften.dk
Tlf: 4273 0076

Lars Rosenlund
Driftleder, Bakke Scene
Mail: lr@Kloften.dk
Tlf: 3031 1096

Mark Ougaard
Gruppeansvarlig, Beach Scene
Mail: Mark@kloften.dk
Tlf: 5377 1599

Thomas Roost Radoor
Gruppeansvarlig, Down Under og Beach Scene
Mail: trr@kloften.dk
Tlf: 26822668

Mogens Schrader
Gruppeansvarlig, Bakke Scene
Mogens@kloften.dk
Tlf: 2873 1891

Martin B. Rasmussen
Gruppeansvarlig, Store Scene
Martin@kloften.dk
Tlf: 6155 3627

Sikkerhed

Bjarne Davidsen
Driftleder
Mail: bjarne@kloften.dk
Tlf: 2550 2010

Morten Rasmussen
Driftleder
Mail: Morten@Kloften.dk
Tlf: 3119 6018

Frivillige

Anita Weber
Driftleder
Mail: anitaw@kloften.dk
Tlf: 6021 4157

Uffe Skovrup
Gruppeansvarlig
Mail: uffe@kloften.dk
Tlf: 4111 0185

Mikkel Weber
Gruppeansvarlig
Mail: m.weber@kloften.dk
Tlf: 3056 0174

Pladsen

Kim Jensen
Driftleder, Plads
Mail: kim@kloften.dk
Tlf: 2067 9386

Rasmus Madsen
Driftleder, El
Mail: Rasmus@Kloften.dk
Tlf: 2637 8363

Peter Stæhr
Driftleder, VVS
Mail: Psr@kloften.dk
Tlf: 9380 6910

PR

Nete Kaasen
Driftleder, PR & Kommunikation
Mail: nk@kloften.dk
Tlf: 2159 9987

Maria Jeppesen
Driftleder, Design
Mail: mj@Kloften.dk
Tlf: 2637 8363

 

Salg

Jeanette Ravn
Driftleder
Mail: jeanette@kloften.dk
Tlf: 2010 1864

Christoffer Fuglbjerg
Driftleder
Mail: CF@kloften.dk
Tlf: 6043 6501

 

Event

Rie Sørensen
Driftleder
Mail: rie@kloften.dk
Tlf: 2789 3429

Gitte Møller Sørensen
Gruppeansvarlig
Mail: Gitte@kloften.dk
Tlf: 6177 0592

 

Økonomi

Anette Erichsen
Driftleder
Mail: ae@kloften.dk
Tlf: 4034 5159

Dorthe Struck
Driftleder
Mail: dorthe@kloften.dk
Tlf: 3121 6727

Anette Kastbjerg
Gruppeansvarlig
Mail: anette@kloften.dk
Tlf: 6163 5515

 

Kontrakter

Anette Kastbjerg
Driftleder
Mail: anette@kloften.dk
Tlf: 6163 5515

Anette Erichsen
Gruppeansvarlig
Mail: ae@kloften.dk
Tlf: 4034 5159

Bjarne Davidsen
Gruppeansvarlig
Mail: bjarne@kloften.dk
Tlf: 2550 2010

Kløften Festival
Hirsevej 2
6100 Haderslev